Databáze o vlivu dopravy na životní prostředí - výpis záznamů

zobraz stránku pro tisk · vyhledávání

Na černo se jezdí stále stejně
[plný text článku | kategorie: Veřejná městská doprava – ČR, Děti Země | Plzeňský deník | ČTK a Václav Prokš | 7. 4. 2004] [tisk]
Podle dopravních podniků se zdražení na počtu černých pasažérů neprojevilo. Ekologové tvrdí, že podnik nasadil víc revizorů. Po lednovém zdražení jízdenky o polovinu a předplatného o třetinu, k němuž přistoupila Plzeň po šesti letech kvůli zvýšení výdajů na dopravu, nevzrostl počet černých pasažérů v MHD, jak to prognózovali ekologičtí aktivisté. "Počet neplatičů se za dva měsíce zvýšil oproti loňsku o pouhé jedno procento, což o žádném trendu nevypovídá," řekl vedoucí odboru financování Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) Jiří Horák. "Za první dva letošní měsíce evidujeme 7618 záchytů, což je v podstatě srovnatelné s loňským obdobím," dodal. Také suma vybraných pokut, 1,6 milionu korun, se nijak neliší. "Překvapuje mě to, ale bude třeba počkat na srovnání delšího časového období než dvou měsíců," reagoval Martin Hyťha z plzeňské pobočky hnutí Děti Země, jeden z hlavních iniciátorů neúspěšné kampaně k vyhlášení referenda o cenách jízdného. Děti Země mají informace, že kontroly v prostředcích MHD výrazně zesílily, město ale tvrdí, že počet revizorů zůstal téměř shodný.
Loni zachytily dopravní podniky asi 31 600 cestujících bez platného cestovního dokladu a vybraly 6,7 milionu korun. Od května využívají PMDP k vymáhání pokut advokátní kancelář. Před soudním vymáháním uhradí černí pasažéři pokuty ze 60 procent, zbytek je vymáhán soudně. Toto procento se meziročně nezměnilo, ale výrazně se zvýšila rychlost vymáhání dlužných peněz. Za letošní leden přibyl v Plzni počet předplatitelů o 1100 na celkových více než 84 000 lidí, a tento trend se drží také dále. Předplatné loni tvořilo 76 procent z tržeb z jízdného PMDP, které loni přesáhly 190 milionů korun. Podle předsedy představenstva a náměstka plzeňského primátora Miroslava Kalouse se odehrává přesun od měsíčních a čtvrtletních kuponů k pololetním a ročním.

 

zobrazit mapu stránek ČSDK

... přihlašte se na Akci Falco a pomozte tak ochránit ohrožené krály nebes

poslední aktualizace 19. září 2006 navrcholu.cz
© 1999-2004 ČSDK, optimalizováno pro MSIE a rozlišení 800x600+
[ Windows | ASCII | Mac | Latin2 | Unix ]

použit publikační systém Toolkit od Econnectu