Databáze o vlivu dopravy na životní prostředí - výpis záznamů

zobraz stránku pro tisk · vyhledávání

Petice za referendum o nádraží je v polovině
[plný text článku | kategorie: Železniční doprava – ČR: Brno, Internet | Právo | Jan Chmelíček | 29. 4. 2004] [tisk]
Sběr podpisů pod petici za vypsání referenda o odsunu brněnského hlavního nádraží vstoupil ve středu do druhé poloviny. Petici již podpořilo 11 500 brněnských občanů. K vyhlášení místního referenda o této otázce je třeba získat nejméně 20 000 podpisů. Jak oznámila Jana Drápalová, starostka městské části Nový Lískovec a brněnská zastupitelka za Stranu zelených, každý den mezi 14. a 18. hodinou mohou občané i nadále podepisovat petici na informačním stánku koalice Nádraží v centru před brněnským vlakovým nádražím, archy jsou k dispozici také v knihkupectví Beta-Dobrovský v České ulici, Academia na náměstí Svobody a v prodejně Kudrna v podchodu hlavního nádraží.
"Protože roste i zájem mimobrněnských občanů o kampaň za zachování brněnského vlakového nádraží v centru města, koalice se rozhodla vyjít každodenně dojíždějícím lidem vstříc a nabídnout i jim možnost zapojit se do diskusí o modernizaci nádraží ve nynější poloze," řekl šéf Hnutí Duha Martin Ander a oznámil, že od středy mohou mimobrněnští občané posílat korespondenční lístky hejtmanovi kraje Stanislavu Juránkovi s žádostí o to, aby se zasadil o zachování nádraží tam, kde to dojíždějícím vyhovuje. Aktivisté koalice Nádraží v centru mají těchto korespondenčních lístků připraveno 10 000 a budou je distribuovat do obcí v okolí Brna. "Občané mohou také zaslat hejtmanovi podobnou žádost e-mailem, přímo ze stránek www.nadrazivcentru.cz a www.hnutiduha.cz, případně hejtmanovi faxovat či telefonovat," dodal Ander, podle kterého koalice Nádraží v centru zveřejní také e-mailové adresy všech krajských radních a zastupitelů, aby se na ně mohli jejich voliči obracet v této věci. "Dojíždějící, kterých se problém dotýká, nemohou mít podíl na brněnském místním referendu, ale mohou své zastupitele v kraji žádat o dohled na to, aby se jim nezhoršily podmínky dopravy do zaměstnání," řekla Drápalová.
Mluvčí koalice Nádraží v centru ve středu znovu připomněli svoji oponenturu dokumentu, který vedení města šíří pod názvem Šance pro Brno. Podrobný rozbor Martina Robeše a Jany Drápalové údajně prokázal, že více než čtvrtina tvrzení v tomto dokumentu je nepravdivých, téměř polovina z údajných důvodů pro odsun s budoucí polohou nádraží vůbec nesouvisí a zbytek z nich pro odsun nádraží nehovoří. Oponentní analýza navíc dokládá, že město slibuje občanům výhody odsunu, které projekt s vysokou pravděpodobností vůbec nepřinese. Kompletní kritizovaný text nazvaný Přestavba železničního uzlu je šancí pro Brno je zveřejněn na internetových stránkách společnosti Jižní centrum www.jcbrno.cz/rjbchance.php.
 

zobrazit mapu stránek ČSDK

... přihlašte se na Akci Falco a pomozte tak ochránit ohrožené krály nebes

poslední aktualizace 19. září 2006 navrcholu.cz
© 1999-2004 ČSDK, optimalizováno pro MSIE a rozlišení 800x600+
[ Windows | ASCII | Mac | Latin2 | Unix ]

použit publikační systém Toolkit od Econnectu