Databáze o vlivu dopravy na životní prostředí - výpis záznamů

zobraz stránku pro tisk · vyhledávání

Karásek kandiduje na Ropáka
[plný text článku | kategorie: Veřejná městská doprava – ČR, Děti Země | Deník Pojizeří | via, jaš | 30. 4. 2004] [tisk]
Prosazování koncepce s odsunutím centrálního přestupového terminálu městské veřejné dopravy na okraj města a vymístění kolejové dopravy z centra města vyneslo jabloneckému místostarostovi Petru Karáskovi nominaci na Ropáka roku 2003. Stal se tak jedním ze tří kandidátů na tuto cenu z Libereckého kraje a jedním z jednatřiceti kandidátů z celé České republiky. Navrhovatel Karáskovi vyčítá, že prosazování těchto záměrů povede k likvidaci přímého tramvajového spojení z centra Jablonce do centra Liberce a do celého regionu dle plánu projektu Regiotram Nisa. Zastavění nynějšího autobusového nádraží v centru města takzvanou obchodní vybaveností se má odrazit ve snížení využívání veřejné dopravy ve prospěch dopravy automobilové. "Považuji to za vrcholný paradox, jelikož jsem nominovaný za to, že navrhuji variantu, jež povede ke zklidnění dopravy a zlepšení životního prostředí," uvedl místostarosta Petr Karásek.
Okres Jablonec tak má v anketě Ropák roku zase po roce své želízko v ohni. Loni byl nominován starosta Jiří Čeřovský za uspořádání a propagaci Mezinárodní motocyklové soutěže Enduro 2002 navzdory obavám ekologů. V konečném pořadí tehdy skončil Čeřovský na osmém až devátém místě se ziskem 46 bodů. Loňský vítěz, šéf Unipetrolu a předseda představenstva neratovické Spolany Pavel Švarc, získal 274 bodů. Anketu Ropák roku vyhlašuje od roku 1992 ekologické sdružení Děti Země za antiekologický čin roku. Od roku 1995 organizace vyhlašuje i Zelenou perlu roku za nejzajímavější antiekologický výrok.

 

zobrazit mapu stránek ČSDK

... přihlašte se na Akci Falco a pomozte tak ochránit ohrožené krály nebes

poslední aktualizace 19. září 2006 navrcholu.cz
© 1999-2004 ČSDK, optimalizováno pro MSIE a rozlišení 800x600+
[ Windows | ASCII | Mac | Latin2 | Unix ]

použit publikační systém Toolkit od Econnectu